EnglishРусский

Firma

Polski producent LUXIMA SA posiada  25-letnie doświadczenie na rynku krajowym i międzynarodowym w dostarczaniu systemów oświetleniowych szytych na miarę. 

LUXIMA to ludzie, których pasją jest światło, technika, jakość i wzornictwo. Ta pasja znalazła odzwierciedlenie w projektowaniu i dostarczaniu nowatorskich produktów oświetleniowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Jesteśmy firmą produkcyjną, w przyszłym roku będziemy obchodzili 25-lecie działalności. Chcielibyśmy stworzyć coś więcej niż tylko firmę i produkty. Większość ciekawych i dobrze zaprojektowanych form oświetleniowych powstaje za granicą. Naszym celem jest wspieranie lokalnego rynku i promocja naszych produktów również poza naszym krajem. Działamy w branży oświetleniowej. Oprawy od ich projektu do gotowego wyrobu powstają w firmie. Dzięki temu LUXIMA jest w stanie elastycznie dopasować się do wymagań klientów.

Nasz podstawowy asortyment to tubowe lampy z rur z poliwęglanu o różnych średnicach od 20 do 100 mm, różnych długościach, wyposażone w źródło światła (diody mocy 1W lub wszelkiego rodzaju paski LED i świetlówki) i zaawansowanego sprzętu elektronicznego dostarczanego przez międzynarodowych znanych graczy na rynku. Nazwaliśmy tę rodzinę produktów AQUA, ponieważ ma IP68, może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

 

Historia firmy

1988 – Powstanie LUXIMA s.c. – prekursora na polskim rynku w produkcji opraw punktowych do sufitów podwieszanych (downlight)

1993 – Powstanie LUXIMA 1 s.c. – uruchomienie produkcji opraw z rastrem półparabolicznym

1995 – Uruchomienie pierwszej w kraju seryjnej i chronionej patentem produkcji stateczników elektronicznych do świetlówek liniowych

1998 – Przeniesienie działalności do SSSE podstrefa Ełk

2001 – Uruchomienie produkcji opraw z rastrem pełnoparabolicznym

2002 – Powstanie LUXIMA 2 Sp. j.
2002 – Uruchomienie pierwszej w kraju produkcji miniaturowych opraw liniowych na świetlówki T5

2005 – Przekształcenie w LUXIMA Sp. z o.o.

2010 – Przekształcenie w LUXIMA S.A.

2011 – Debiut na NewConnect

Nagrody i wyróżnienia

LUXIMA S.A. Firmą z Energią
Jakość produktów marki LUXIMA.S.A. często doceniana jest w prestiżowych rankingach i plebiscytach. Już po raz drugi  LUXIMA S.A. została uznana w rankingu „Firma z Energią” „Gazety Bankowej” za jedno z najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw-eksporterów i znalazły się w elitarnym gronie TOP 20 firm z całej Polski. Ranking „Firma z Energią” „Gazety Bankowej” to prestiżowe wydarzenie, w którym wyróżniane są polskie przedsiębiorstwa pod kątem: udziału eksportu, innowacyjności produktów, skuteczności sprzedaży na rynkach rozwiniętych i siły marki. Firmy podzielone zostały na trzy kategorie: duże, średnie, małe. LUXIMA S.A., jako producent nowoczesnego oświetlenia LED została doceniona w kategorii Firmy Małe za ponad 23% udział eksportu w przychodach firmy za 2015 rok. Polskie produkty uświetniły inwestycje między innymi w Singapurze, Nowej Zelandii, Czechach, Danii, Francji, Holandii, Austrii i Litwie.

Wyróżnienie II stopnia w konkursie Najlepszy produkt Warmii i Mazur w kategorii „Produkt przemysłowy” za rodzinę opraw AQUA LED.


Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju – 2012 W kategorii: Innowacyjna firma mała Konkurs przeprowadzony przez Fundację Innowacji i Rozwoju, i objęty patronatem m.in. przez: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012 Edycja Regionalna 2012 – Województwo warmińsko-mazurskie w kategorii Innowacyjna firma


Tytuł Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju 2012 Edycja Regionalna 2012 – Województwo warmińsko-mazurskie w kategorii Innowacyjna firma oraz innowacyjny produkt za rodzinę opraw AQUA LED

Nagroda Białej Lilii za innowacyjne rozwiązania w produkcji opraw oświetleniowych.


I miejsce w konkursie na najlepszy wyrób targów Światło 2011 w kategorii „LEDy i ich zastosowania” za rodzinę opraw AQUA LED.

II NAGRODA MINISTRA GOSPODARKI na targach „Światło 2011” w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt lub technologia” za rodzinę opraw rastrowych TARANIS LED.


I miejsce na targach „Światło 2005” za rodzinę miniaturowych opraw hermetycznych na świetlówki T5.

Wyróżnienie na targach „Światło 2004” za oprawę do oświetlania stanowiska pracy do robót precyzyjnych.


Wyróżnienie na targach „Światło 2003” za niskoprofilowe oprawy do prezentacji fotografii artystycznych i materiałów reklamowych.

I miejsce na targach „Światło 2002” za rodzinę pełnoparabolicznych niskoprofilowych opraw natynkowych na świetlówki T8.