EnglishРусский

Gmachy obok siedziby Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi


LUXIMA oświetliła gmachy obok siedziby Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Projekt oświetlenia i dostawa opraw realizowane przez RIDI POLSKA Sp. z o.o. Systemy oświetleniowe LUXIMA SA zamontowane są w budynkach Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Centrum Promocji Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki przy ul. Wojska Polskiego 121.

LUXIMA S. A. dostarczyła na obiekt oprawy świetlówkowe z rodziny AQUA T5 w wersji zwieszanej, systemowe i pojedyncze.

Oprawy AQUA T5 pojedyncze wyposażono w linki do zwieszania z regulacją wysokości oraz podsufitki w kolorze sufitu. Dzięki zastosowaniu transparentnych przewodów zasilających i cienkich linek stalowych uzyskano wrażenie opraw „zawieszonych w powietrzu”.

Zastosowano również oprawy AQUA T5 systemowe – idealne do tworzenia linii świetlnych. Projekt zakładał zamontowanie w holu głównym linii świetlnych na różnych wysokościach, przenikających się wzajemnie pod różnymi kątami. Użycie opraw systemowych uprościło rozwiązanie zasilania linii. Oprawy systemowe wyposażone są konektory na obu końcach i okablowanie przelotowe, więc każdą linię wystarczyło zasilić z jednego końca, a dystrybucja napięcia zasilającego realizowana jest poprzez okablowanie wewnętrzne. Takie rozwiązanie obniża koszty instalacji oświetleniowej i upraszcza i przyspiesza montaż opraw.

Zdjęcie: ASP Łódź

Galeria