EnglishРусский

Wnętrze Dworca PKP w Kutnie


LUXIMA S.A. oświetliła wnętrze Dworca PKP w Kutnie.

LUXIMA S. A. we współpracy z firmą oświetliła wnętrze remontowanego Dworca PKP w Kutnie przy ulicy 3-go Maja 3. Dworzec został udostępniony podróżnym 12 czerwca 2012.

LUXIMA S. A. dostarczyła na obiekt nietypowe oprawy świetlówkowe opracowane i wykonane na indywidualne zmówienie klienta.

Oprawy przeznaczone były do montażu natynkowego i miały sprawiać wrażenie świecących płaszczyzn zawieszonych w powietrzu, w pewnej odległości od sufitu. Efekt zawieszenia uzyskano projektując i wykonując głębokie obudowy w formie ściętego ostrosłupa. Oprawy są szersze od strony dyfuzora emitującego świtało, a węższe w miejscu styku z sufitem, co przy pewnych kątach obserwacji czyni obudowę niewidoczną. Z racji dużych wymiarów opraw jako dyfuzora użyto obramowań aluminiowych wypełnionych powłoką DPS używaną do wykonywania sufitów napinanych. Materiał gwarantował niewielką wagę dyfuzora i brak zniekształceń na jego powierzchni. Duży odstęp pomiędzy świetlówkami, a dyfuzorem pozwolił uzyskać wysoką równomierność światła emitowanego przez powierzchnię dyfuzora.

Oprawy wykonano w dwóch wariantach:

11x36W T8 (TL-D) o wymiarach dyfuzora 1300×1300 mm
6x18W T8 (TL-D) o wymiarach dyfuzora 700×700 mm

Obudowa z blachy stalowej malowanej proszkowo w kolorze białym. Dyfuzor biały wykonany z powłoki DPS napiętej na ramce z profilu aluminiowego. Stateczniki elektroniczne firmy PHILIPS.

Galeria